i wpisz kod

FAQ

Nie. Korzystanie z portalu terazmatura.pl nie wiąże się z żadnymi opłatami. Bezpłatny dostęp mają zarówno uczniowie do Strefy ucznia, jak i nauczyciele do Strefy nauczyciela.

Tak. Każdy, bez potrzeby rejestracji w Strefie ucznia, ma dostęp do informacji o przebiegu matury z przedmiotów obowiązkowych – języka polskiego, matematyki, języka angielskiego − oraz do podzielonych na działy zadań maturalnych z tych przedmiotów, słownika terminów, wyszukiwarki kierunków studiów, szkół policealnych i językowych, a także strefy poradnikowej.

Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu można wybrać przedmioty maturalne. Wówczas dostępne informacje maturalne i kalendarium wydarzeń dotyczą tylko wybranych przedmiotów.

Do odblokowania materiałów z danego przedmiotu zamieszczonych w zakładce Matura od A do Z jest potrzebny kod dostępu z Vademecum z serii Teraz matura, a w przypadku języków obcych z Repetytorium z serii Teraz matura.

Kod dostępu uprawnia do korzystania z materiałów z tego przedmiotu i poziomu nauczania, którego dotyczy dane Vademecum/Repetytorium. Aby uzyskać uprawnienie do korzystania z materiałów do innych przedmiotów, należy wpisać kody dostępu zamieszczone w Vademecum/Repetytorium z tych właśnie przedmiotów.

e-testy, zamieszczone w zakładce Matura od A do Z, można też odblokować za pomocą kodów dostępu zamieszczonych w podręcznikach Nowej Ery. Pojedynczy kod dostępu z podręcznika uprawnia do korzystania z e-testów zamieszczonych w jednym zagadnieniu. Aby uzyskać uprawnienia do korzystania z materiałów do kolejnych zagadnień, należy wpisać kody dostępu zamieszczone w kolejnych częściach podręczników.

Po zalogowaniu się w Strefie ucznia i wpisaniu kodu dostępu użytkownik zyskuje uprawnienia do korzystania z e-testów z danego przedmiotu znajdujących się w zakładce Matura od A do Z.

Wystarczy zalogować się na swoje konto na portalu terazmatura.pl, a następnie wejść w swój profil. Poza innymi funkcjonalnościami istnieje tam również możliwość zmieniania oraz dodawania przedmiotów maturalnych.

Jeśli uważasz, że nie będziesz więcej korzystać z portalu terazmatura.pl, możesz poprosić o usunięcie konta, przesyłając odpowiednią wiadomość na adres terazmatura@nowaera.pl.

Po zalogowaniu się w Strefie ucznia i wpisaniu kodu dostępu użytkownik zyskuje uprawnienia do korzystania z materiałów z danego przedmiotu znajdujących się w zakładce Matura od A do Z.

Jedynie kod dostępu z Vademecum/Repetytorium umożliwia odblokowanie wszystkich materiałów z przedmiotu. Dostęp do pojedynczych materiałów – arkuszy maturalnych, filmów, zadań – można uzyskać, wpisując kody z innych publikacji z serii Teraz matura, np. Tuż przed egzaminem, Zadania i arkusze maturalne.

Wszystkie materiały z danego przedmiotu znajdujące się w zakładce Matura od A do Z odblokowuje kod dostępu zamieszczony pod zdrapką na drugiej stronie w Vademecum.

Kody, które znajdują się w środku publikacji (kody QR) lub w innych publikacjach z serii Teraz matura (Tuż przed egzaminem, Zadania i arkusze maturalne, Arkusze maturalne), jedynie ułatwiają dostęp do wybranych materiałów na stronie terazmatura.pl.

W Repetytoriach z języków obcych kod dostępu do dodatkowych materiałów na stronie terazmatura.pl jest zamieszczony w kopercie wewnątrz publikacji.

W podręcznikach nie ma zdrapki. Kod dostępu do e-testów jest podany w kopercie na końcu podręcznika.

Kod QR oraz znajdujący się przy nim kod literowo-cyfrowy umożliwiają dostęp do materiałów uzupełniających zagadnienie, przy którym je zamieszczono. Są to np. pojedyncze zadania, filmy, animacje.

Kod dostępu z podręcznika uprawnia do korzystania wyłącznie z e-testów dotyczących zagadnień omawianych w danym podręczniku. Kod dostępu z Vademecum (z serii Teraz matura) uprawnia do korzystania ze wszystkich materiałów z danego przedmiotu zamieszczonych w zakładce Matura od A do Z.

Tak. Po zeskanowaniu kodu QR lub wpisaniu w Strefie ucznia na stronie terazmatura.pl zamieszczonego przy nim kodu literowo-cyfrowego zostaje udostępniony ten sam materiał, np. arkusz maturalny, zadanie, opis motywu kulturowego.

W przypadku problemów z kodem QR ręcznie wpisz umieszczony przy nim kod literowo-cyfrowy na stronie terazmatura.pl. Jeśli problem z kodem będzie występował dalej, prześlij wiadomość na adres terazmatura@nowaera.pl.

Nie, wystarczy wejść na terazmatura.pl i w Strefie ucznia wpisać kod. Zalogować się trzeba jedynie przed wpisaniem kodu dostępu zamieszczonego pod zdrapką.

Kod umożliwia dostęp do portalu od 1 września do 31 sierpnia następnego roku, niezależnie od dnia aktywacji kodu.

Kod umożliwia dostęp do e-testów od 1 września do 31 sierpnia następnego roku, niezależnie od dnia aktywacji kodu.

Wyślij wiadomość z numerem kodu i tytułem publikacji na adres terazmatura@nowaera.pl.

Wyślij wiadomość z numerem kodu, tytułem podręcznika i numerem części na adres terazmatura@nowaera.pl.
Pokaż słownikUkryj słownik
do góry